Teemu Vepsäläinen jatkaa puheenjohtajana

Coach Team palkitsi kaudella 2011-2012 ansioituneita pelaajiaan reilu viikko sitten järjestetyssä seuran sääntömääräisessä vuosikokouksessa. Seuralla oli kaikkiaan viisi joukkuetta, 2 juniori- ja 3 aikuisten ikäluokissa, jotka osallistuivat sarjoihin.

Palkitut:

F-juniorit: Fetja Naakka ja Hessu Rabin

D-juniorit: Sami Turunen ja Olli Miettinen

Naiset: Pinja Mustonen ja Tiina Pitkänen

Miehet, kakkosjoukkue: Petteri Lampinen ja Teemu Juntunen

Miehet, edustusjoukkue: Veeti Naakka ja Samuli Väyrynen

Teemu Vepsäläinen jatkaa puheenjohtajana

Seuran puheenjohtajana jo usean vuoden ajan toiminut Teemu Vepsäläinen jatkaa tehtävässään myös tulevana vuonna, joka on seuran 20. toimintavuosi. Seuran sihteerinä jatkaa Pekka Huisko ja rahastonhoitajana Riitta Räsänen. Muut johtokunnan jäsenet ovat Joni Kortelainen, Kati Miettinen, Virpi Hartikainen, Marko Ritoranta ja Risto Karhinen. Coach Teamin juhlavuoden päätapahtuma järjestetään 16-17. marraskuuta.

Kesäaikana tapahtuvan muun harjoittelun lisäksi seuralla on maanantaisin pesisvuoro koulun hiekkakentällä klo 19 (ensimmäinen kerta poikkeuksellisesti to 31.5 klo 19). Lisäksi seuran jäsenten välisestä frisbeegolfmestaruudesta kisaillaan perjantaina 8.6 klo 19.00 koulukeskuksella.

 

Kommentit 

 
#1 silli 28.05.2012 17:57
ei kiinnosta
Lainaa