Coach Team palkitsi kaudella 2013-2014 ansioituneita pelaajiaan, valmentajiaan ja muita taustatoimijoitaan salibandypuulaakin yhteydessä. Tiistaina 29.4 pidetyssä seuran vuosikokouksessa Coach Team sai myös uuden puheenjohtajan Saku Iiskolan vastaanotettua tehtävät seuraa useamman vuoden ajan luotsanneelta Teemu Vepsäläiseltä.

33-vuotias Puljonki Oy:n ostopäällikkö Iiskola johtaa jatkossa itselleen tuttua seuraa, sillä mies on pelannut lähes viidentoista vuoden ajan seuran edustusjoukkueessa. Seuran sihteerinä jatkaa Pekka Huisko ja rahastonhoitajan tehtäviä hoitaa jatkossakin Riitta Räsänen. Johtokunnan jäseninä jatkavat Marko Ritoranta sekä Kati Miettinen.

Coach Team osallistui kuluneella pelikaudella Salibandyliiton sarjoihin yhteensä viiden joukkueen voimin. Seuran edustusjoukkueen kausi oli menestys, sillä joukkue eteni historiallisesti oman II-divisioonalohkonsa voittajana divarikarsintoihin saakka. Miesten II-joukkueen kausi V-divisioonassa sujui vaihtelevissa merkeissä loppusijoituksen ollessa Pohjois-Karjalan lohkon viides.

Juniorijoukkueista sarjaotteluita pelasivat Harri Kaakkusen valmentamat C-juniorit, Seppo Naakan ja Petri Ruotsalaisen valmentamat D-juniorit sekä Seppo Heiskasen ja Teemu Karttusen valmentamat 2005-syntyneet pojat. Seuralla oli oma joukkue myös tyttöjunioreille, jotka harjoittelivat Virpi Hartikaisen ja Tiina Pitkäsen opastuksella aktiivisesti koko talven ajan.

Kuluneen tilikauden tilinpäätös näytti 1780 euron ylijäämää. Tulevan kauden toimintasuunnitelma mukailee pitkälti menneen vuoden suunnitelmaa, joskin sarjaan osallistuvien joukkueiden tilannetta kartoitetaan kevään ja kesän aikana.

Seuran parhaan pelaajan palkinto edustusjoukkueen pelaajille

Coach Teamin parhaan pelaajan palkinto meni poikkeuksellisesti kokonaiselle joukkueelle. Seuran edustusjoukkueen hienot otteet II-divisioonassa ja divarikarsinnassa huomioitiin valitsemalla koko joukkue palkinnon saajaksi.

Vuoden junioripelaajan palkinnon pokkasi Veeti Naakka. 17-vuotias puolustaja pelasi isossa roolissa sekä seuran edustusjoukkueessa että SM-hopealle yltäneessä Joensuun Josban B-juniorijoukkueessa. Naakka saikin yhdessä toisen Coach Team-kasvatin Konsta Lehikoisen kanssa vuosikokouksessa tunnustuksen juukalaisittain historiallisesta B-junioreiden SM-mitalista.

Seuran sihteerin Pekka Huiskon lahjoittaman Pekan pytyn pokkasi tänä vuonna edustusjoukkueen ottelut videoinut ja maalikoosteet internetiin työstänyt Pekka Väyrynen. Pekan pytty jaetaan vuosittain pitkään seuran eteen esimerkillistä työtä tehneelle henkilölle.

Joukkuekohtaiset palkinnot:

2005-syntyneet: Jose Nekkonen, Santtu Pehkonen, Tuukka Toivanen ja Roni Tuononen

2002-syntyneet: Antti Korhonen ja Fetja Naakka

1998-syntyneet: Sami Turunen ja Heino Pitkänen

Tyttöjuniorit: Iida Hartikainen, Minttu Heiskanen, Janna Jäntti ja Miia Juntunen

II-joukkue: Samu Gröhn ja Jussi Huttunen

Edustusjoukkue: Eetu Gröhn, Marko Tuononen ja Pauno Kajoksinen

Valmentajapalkinnot:

Ismo Naakka, Harri Kaakkunen, Seppo Naakka, Petri Ruotsalainen, Teemu Karttunen, Seppo Heiskanen, Virpi Hartikainen ja Tiina Pitkänen

Toimitsijatunnustukset:

Samuli Heiskanen, Arttu Naakka, Jussi Nevalainen, Joni Pursiainen, Toni Räsänen, Marko Ritoranta

 

Kommentit 

 
#40 BJ 28.06.2014 14:12
KÖTTTELÖITÄ KAKKI!
Lainaa
 
 
#39 igor 25.06.2014 17:47
very nice pages! greetings from saltlake
Lainaa
 
 
#38 edarin supertähdet 25.06.2014 12:56
löysivät onnen piazzasta eivätkä näin ollen jatka salibandyn pelaamista
Lainaa
 
 
#37 edarin pelaajia 24.06.2014 14:11
nähty pitkin ja poikin tahkon turuilla.. makoilleet mm. paskahuussin lattialla ja saunan lauteilla, hyi teitä senkin höpsöt!
Lainaa
 
 
#36 örvellys 19.06.2014 08:34
Edarin jätkät huhujen mukaan hylkää Pepen juhannustanssit ja menee Nilsiään örveltämään. Samassa yhteydessä järkkäillään myös kuuluttajan polttarit
Lainaa
 
 
#35 lihava sikapossu 16.06.2014 11:30
[censored] jätkät viiiittu jätkät
Lainaa
 
 
#34 Upi 12.06.2014 12:32
Red Fox nähty tonttulassa.
Lainaa
 
 
#33 Köpä 12.06.2014 12:28
Lisäys kihlajais ohjelmistoon. Illan lopuksi: Röhyn röhinät ja Sorakeisarin jaskanpauhantaa
Lainaa
 
 
#32 Nykänen 12.06.2014 01:54
Kuuluttajan teinikihlajaisi ssa esiintyy mm: Kuoppa-Urkki, Kolmisormi Kuronen, Polovelan Papattajat ja Kyrv, eikun Korven Pojat.
Lainaa
 
 
#31 Märällä vielä 11.06.2014 11:12
Edarin jätkät ei ole voineet vielä kirjoittaa sopimuksia koska niitä ei saa tehdä simoissa. Pelaajat ovat juhlineet karsintapaikkaa nyt vasta 3kk, joten älkää siellä Joensuussa hätäilkö. Ensimmäinen mahdollinen sopimuksen julkaisupäivä on kuuluttajan kihlajaisjuhlis sa
Lainaa